spot_img
spot_img
Ana SayfaGüncelGüvenlik-Sen'in ihbarcı yöneticisinden işçiye dava!

Güvenlik-Sen’in ihbarcı yöneticisinden işçiye dava!

Güvenlik-Sen Mali Sekteri Doğan Özdemir ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten yargılanmasına sebep olduğu güvenlik işçisine şimdi de manevi tazminat davası açtı. Disiplin kurulunun ihraç kararına rağmen istifa etmeyen Güvenlik-Sen yönetiminin yaptığı yolsuzlukları işçiler teşhir etmişti. Bunun üzerine ihbarcı yönetim işçilere 29 Ocak’ta sonlanmış bir maddi tazminat davası açmıştı.  

29 Ocak’ta sonlanan davada işçiye 5 yıl denetime tabi 1860 lira para cezasına kesildi. İlk açılan davanın bu şekilde kapanması üzerine Doğan Özdemir güvenlik işçisi Salih Şenol’a bu seferde 15 Şubat’ta manevi tazminat davası açtı. Manevi tazminat davasında iddianemeye dönüşmediği için gerekçe henüz bilinmiyor.

Salih Şenol konu ie ilgili; ” Bunun bir yıpratma politikası olduğunu düşünüyorum. Onlara karşı açtığımız haklı davadan ötürü sürekli benimle uğraşıyorlar ve yıpratmaya çalışıyorlar.  Serdar Aslan, Hüseyin Ünlü ve Doğan Özdemir’in ilk şikayetleri de kamu davasına dönüşmüştü. Onların açtığı davadan ötürü ben yargılanacağım. Bana açtırdıkları ‘cumhurbaşkanına hakaret’ davası ile aynı avukat yani Ahmet Önal ilgileniyor yine. Avukat o zaman da çok iyi biliyordu ki, bu dilekçeyi verdikten sonra ‘cumhurbaşkanına hakaret’ten yargılanacağım.”

spot_img
İlgili İçerikler

Son Eklenenler