spot_img
spot_img
Ana SayfaGüvenlik-SenGüvenlik-Sen İşçi Meclisleri: "Çalışırken ölmek istemiyoruz!"

Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri: “Çalışırken ölmek istemiyoruz!”

Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde bir fabrikada çalışan güvenlik görevlisi 25 yaşındaki Murat Gören, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. “Özel güvenlik işçilerine güvenlik harici iş yaptırmanın yasalara aykırı olduğunu bilmelerine rağmen bu dayatmaları işsizlik sopasıyla uygulamaya koymaktadırlar. Çalışırken ölmek istemiyoruz. Patronların dayatmalarına boyun eğmeyeceğiz!” diyen DİSK/Güvenlik Sen İşçi Meclisleri hayatını kaybeden meslektaşları için açıklama yaptı.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

Silivri’de çalıştığı fabrikanın köpekleri tarafından parçalanan cesedi bulunan Samet Çelik kardeşimizin acı akıbeti hala aklımızdayken, bir iş cinayeti haberi de Tekirdağ’dan geldi. Meslektaşımız Murat Gören çalıştığı fabrikanın elektrik trafosunda ölü bulundu. Bizler bilmekteyiz ki pek çok patron elektrik trafolarına girip sayaç okutma vb. işleri güvenlik işçilerine dayatmakta. Özel güvenlik işçilerine güvenlik harici iş yaptırmanın yasalara aykırı olduğunu bilmelerine rağmen bu dayatmaları işsizlik sopasıyla uygulamaya koymaktadırlar. Çalışırken ölmek istemiyoruz. Patronların dayatmalarına boyun eğmeyeceğiz!

“Kaza değil, cinayet!”

Yaşadığımız bu kayıplar kaza, kader değil birer cinayettir. Patronlar kar hırsıyla bizleri ölüme sürüklemektedirler. Kapitalizmin kar mantığıyla yasalar yok sayılmakta, dizginsiz bir sömürü sistemi bizlere dayatılmaktadır. Bizler örgütlü gücümüzle kapitalizmin insanı eşya konumuna indirgeyen anlayışıyla da taşeron düzeninin köleleştirme saldırısıyla da mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Taşeron düzenini yıkana kadar mücadele edeceğiz!

spot_img
İlgili İçerikler

Son Eklenenler