Ana Sayfa Güncel Direniş 6. gününde: Sendikalı oldu, işten atıldı

Direniş 6. gününde: Sendikalı oldu, işten atıldı

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yemekhanesinde taşeron şirkete bağlı olarak çalışan Ayfer Dişkaya, hasta çocuğuna bakmak için 2 gün işe gidememesi üzerine, işveren tarafından işten çıkartıldı.

İşten çıkartılma sürecinde hiçbir ihtar almayan ve tamamen hukuksuzca işten çıkartılan Dişkaya, 2 gün sonrasında işe gittiğinde ise artık işten çıkartıldığı ve bunun sebebinin ise 2 gün işe gelmemesi ve Dev Turizm-İş’e üye olması gösterildi. Dev Turizm- İş’e 6 aydır üye olduğunu belirten Dişkaya, sendika üyesi olmadan önce görevliler ile arasında bir sorun olmadığını ve işten atılmasının asıl sebebinin sendikaya üye olması olduğunu belirtti.

İşten çıkarılması üzerine üyesi olduğu Dev Turizm-İş ile bir hafta boyunca hastane yönetimi ile görüşmelerini sürdürdü. Görüşmelerden herhangi bir sonuç alınmaması üzerine ise Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde direnişe başlama kararı aldı.

İşe iadesi olana kadar mücadeleye devam edeceğini belirten Dişkaya, bugün direnişinin 6.gününde. Konu ile ilgili konuşan Dev Turizm-İş Marmara Bölge Şube Yöneticisi Saniye Evren, “Eğer Ayfer işine geri dönmezse, bu işin böyle devam edeceğini biliyoruz. Bu gözdağına boyun eğmeyeceğiz. Hiçbir işçiyi, emekçiyi işten atmak bu kadar kolay olmamalı. Kendileri BMW’lerle, Jeepler ile gezerken kışın ortasında sadece ateşi çıkan çocuğunu hastaneye götürebilmek için iki gün işe gelemeyen işçi işten atılamaz. Biz bunu kabul etmiyoruz” dedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler