Ana Sayfa Güncel Malatya'da kayyum kıyımı: 8 sendikalı işçi işten atıldı

Malatya’da kayyum kıyımı: 8 sendikalı işçi işten atıldı

Malatya’da hükümetin FETÖ soruşturması iddiasıyla kayyum atadığı bir tekstil fabrikasında çalışan 8 işçi sendikalı olduğu için işten atıldı.

Malatya’da bir tekstil fabrikasında TEKSİF üyesi 8 işçi daha sendikaya üye oldukları için tazminatsız işten atıldı. TEKSİF Genel Başkan Yardımcısı Ersin Çelik, Malatya’da kayyım atanan bir fabrikada kendilerine üye olan 8 işçinin zorla işten çıkarıldıklarını söyledi. Daha önce de aynı fabrikada 5 işçinin sendika üyesi olduğu gerekçesiyle işlerine son verildiğini söyleyen Çelik’in, DHA’ya yaptığı açıklama şu şekilde:

“6-7 aydır tekstil fabrikasında örgütleme çalışmalarımız devam ediyor. Burada çalışan arkadaşlarımız yasal hakkını kullanarak sendikalı olmak istediklerinden dolayı biz burada teşkilatlanma çalışması başlatmış durumdayız. Kayyum atanmasına rağmen 2 ay önce 5 arkadaşımız ‘neden TEKSİF üyesisiniz’ diye işte atıldı. Bunlarla ilgili mahkeme süreci devam ediyor. Dün akşam da işveren, baskı yaparak 8 arkadaşımızı daha tehditle ve baskıyla TEKSİF sendikasına üye oldukları gerekçesiyle tazminatsız işten çıkardı. Türkiye’de sendika Anayasal bir hak ise arkadaşlarımızın burada hukuksuzca işte atılmalarını kabul etmiyoruz”

 

 

İlgili İçerikler

Son Eklenenler