Umut-Sen Malatya Sözcüsü Hasan Kaya derhal serbest bırakılsın : Sermayeye savaş, halklara barış!

0

Malatya’da aralarında Umut-Sen Malatya Sözcüsü Hasan Kaya’nın da bulunduğu 9 kitle örgütü yöneticisi savaşa karşı çıkan açıklama ve eylemler gerçekleştirdiği için sabah evlerine yapılan operasyonla gözaltına alındılar. Sarayın, patronların savaşına ortak olmayacağız. Biz kazanacağız.

Sabah saatlerinde Umut-Sen Malatya Sözcüsü Hasan Kaya’nın evine gelen Terörle Mücadele ekipleri arama yaptı ve gerekçe göstermeden Kaya’yı gözaltına aldı.

Hasan Kaya’nın eşi Yeter Kaya, Hasan Kaya’nın birkaç kitabı ve kendi yazdığı yazıların suç şüphesiyle alındığını ifade etti. Kaya, “Hasan, Umut-Sen Malatya Sözcüsü olmasının yanı sıra İnsan Hakları Derneği’nin (İHD’nin) de aktif bir üyesi. Gerekçeyi tam bilmemekle birlikte geçtiğimiz günlerde İHD’nin gerçekleştirdiği savaş karşıtı açıklamanın sebep gösterilmiş olabileceğini düşünüyoruz. Hasan’ın yanı sıra İHD ve HDP’den 8 kişi daha aynı şekilde gözaltına alındı. Şu an TEM şubedeler. Avukatların görüşmesine izin verilmiyor” dedi.

Umut-Sen olarak tüm baskılara rağmen “Sermayeye savaş, halklara barış” şiarıyla hareket etmeyi sürdüreceğimizi ilan ediyoruz. Hasan Kaya ve arkadaşları derhal serbest bırakılsın!

Share.

Comments are closed.