Umut-Sen Hukuk Kolektifi ücretli izin ve önlem talebi için örnek dilekçeler hazırladı

0

Türkiye’de devam eden Koronavirüs salgınına karşı bu süreçte çalışmak zorunda olan emekçilerin patronlara karşı haklarını hatırlatmayı, emekçilerle her koşulda olduğu gibi bugünde dayanışma içinde olmayı kendimize başat görev saymaktayız. Bir önceki yazımızda İş Kanunu ve İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’ndan yola çıkarak sahip olduğumuz hakları derlemiştik. Şimdi ise sizler için örnek dilekçeler hazırladık.

1-Hamilelerin, yasal süt izni kullananların, engelli çalışanların, yönetici pozisyonundakiler hariç 60 yaş ve üzerinde olanların, Sağlık Bakanlığının belirlediği dezavantajlı grupların bağışıklık sorunu olanlar, kanser hastaları, kronik solunum yolu hastaları, obezite ve diabet, kalp damar hastaları organ nakli olanlar, kronik hastalar gibi hastalıkların Corona Virüsüne karşı riskli grupta yer alanlar için hazırlanan örnek dilekçe için aşağıdaki linke tıklayınız.

Riskli Gruptaki Ücretli İzin Başvurusu

2-Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın aldığı tedbirler neticesinde eğitim-öğretime ara verildi. Bu durumdan ötürü evde kalması gereken 12 yaş altında çocuğunuz varsa ve kendisine bakabilecek kimse yoksa aşağıdaki dilekçeyi kullanabilirsiniz.

Ebevyn Ücretli İzin Başvurusu

3- Çalıştığınız yerde Coronavirus için gerekli önlemler alınmıyorsa, aşağıdaki dilekçeyi kullanabilirsiniz.

İşveren Önlem Başvurusu

Ayrıca karşılaştığınız herhangi bir sorun için Umut-Sen ve Umut-Sen Hukuk Kolektifi olarak yanınızdayız. Sosyal medya hesaplarımız üzerinden veya Alo Umut-Sen (05522865636) hattından bize ulaşabilirsiniz. 

twitter: Umut_Sendikasi

instagram:umutseningucundur

facebook:guvencesizlersendikası

 

Share.

Comments are closed.