Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube Yöneticileri derhal serbest bırakılsın!

0

KHK ile ihraç edilen Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ve İdari Sekreteri Recep Temel, ihbar iddiasıyla bu sabaha karşı gözaltına alınıp Terörle Mücadele Şube’ye götürüldü. Çağdaş Yazıcı ve Recep Temel derhal serbest bırakılsın.

692 sayılı KHK ile ihraç edilen Çağdaş Yazıcı’nın röportajına daha önce portalımızda yer vermiştik. 

Bu sabah öğrendik ki Tüm Bel-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Çağdaş Yazıcı ve İdari Sekreteri Recep Temel ihbar iddiasıyla gözaltına alınmışlar. Bizler Umut-Sen olarak gözaltına arkadaşlarımızın yanındayız, gözaltılar derhal serbest bırakılmalıdır.

Tüm Bel-Sen  “Arkadaşlarımız Su Gibi Berrak!” diyerek bir açıklama yayınladı ve tüm üyeleri ile emek dostlarını gözaltındaki yöneticilerine sahip çıkmaya çağırdı. Yapılan açıklama şu şekilde:

ARKADAŞLARIMIZ SU GİBİ BERRAK!

Yürütme Kurulu Başkanımız Çağdaş Yazıcı ve Yürütme Kurulu Üyemiz Recep Temel Derhal Serbest Bırakılmalıdır!

Yürütme Kurulu Başkanımız Çağdaş Yazıcı ve İdari Sekreterimiz Recep TEMEL, bu sabah evine yapılan baskınla, ihbar iddiaları üzerine gözaltına alınmıştır.

12 Eylül’ün baskıcı ve otoriter rejimini miras alanlar, Ohal’de Buhal’de de hiçbir koşulda susmayan KESK’i yine hedef aldı. AKP’nin OHAL’i temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldırmak, muhalefeti korkutmak ve sindirmek için kullandığını tekrarlamak bile gereksiz bir hal almıştır. Bu türden çabaların bizleri korkutacağı ve sindireceğini düşünenler yine yanılmaktadır.

Bu şekilde bir yandan sendikamızı kriminalize edilmek, bir yandan da bizlere gözdağı verilmek istenmektedir. Üstelik bu saldırı sadece gözaltılar ve tutuklamalarla sınırlı kalmamakta, ülkemizdeki yaşayan herkesi birer muhbire dönüştürerek kimsenin kimseye güvenmediği bir ortam yaratılmak istenmektedir.

Çağdaş YAZICI ve Recep TEMEL’in de aralarında olduğu gözaltıları şiddetle kınıyoruz. Sendikal alandaki tüm mücadelesini emekten yana sürdüren ve daha demokratik bir ülke için çaba gösteren tüm arkadaşlarımızın su gibi berrak olduğuna inanıyor ve hukuksuz gözaltıların derhal sonlandırılmasını talep ediyoruz.

Bütün çalışma arkadaşlarımızı ve dostlarımızı dayanışmaya davet ediyoruz.

Kurtuluş yok tek başına, ya hep beraber ya hiç birimiz.

 

Share.

Comments are closed.