Ana Sayfa Güncel THY'de patron oyalıyor, sendika kandırıyor

THY’de patron oyalıyor, sendika kandırıyor

Yer hizmetleriyle beraber yaklaşık 65.000 çalışanı bulunan THY son 5 aydır çalışanlarına kısa çalışma ödeneğinden yararlanarak eksik maaş verirken ödeme şartlarını netleştirmek için zaman kazanıyor, yetkili sendika Hava-İş ise üyelerini kandırıyor

THY için sendikanın bu tavrı yeni değil, 2018 yılında pilotlara yapılan iyileştirme THY işvereni tarafından önerilmiş, 2017 başında sendikanın sıfır zam istemesine karşın işveren % 1.5 zam vermiş ve kazanılmış birçok hak bu süreç içinde tam bir sarı sendika profili çizen Hava-İş yüzünden erimişti.

Şuan birçok THY çalışanı borçlarını ödeyemiyor ve ek işler yapan kaptan pilotlar bulunuyor. THY Akademi’ye 14.000 Euro borçlanan pilot adaylarının durumu ise çok daha zor.

Geçtiğimiz günlerdeyse sendika üyeleri gece geç bir saatte toplantıya çağırıldı. Bir iyileştirme üzerine konuşulacağını düşünen üyelerin o toplantıda sendika yetkilileri tarafından fotoğrafları çekildi ve söz konusu toplantıya katılan pilotlara THY tarafından “uçuş durdurma cezası” uygulandı.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler