Şişli Etfal Hastanesi’nde sağlık çalışanları işten atıldı, ücretsiz izne zorlandı

0

Şişli Etfal Hastanesi’nde ultrason bölümünde çalışan 7 sağlık çalışanı “hasta yok” denilerek işten atıldı. MR, Tomografi birimlerinde çalışan 40’a yakın taşeron işçi de ücretsiz izne çıkartıldı. 

Şişli Etfal Hastanesi’nde Dev Sağlık İş Sendikası’na üye işçiler bu dönem koronavirüs salgınına karşı süren sağlık çalışmalarına katılmak için gönüllü olduklarını da hastane yönetimine beyan etmesine rağmen birimleri değiştirilmedi, taşeron şirket personel sayısını azaltmayı salgına karşı çalışmaktan daha önlem gördü. Ultrason bölümünde hasta olmadığı söylenerek işten atılan ve ücretsiz izine zorlanan işçilerin dün sosyal medyada gündem olması ardından hastane gerçek dışı bir açıklama yaparak kimsenin işten atılmadığını söyledi.

Dev Sağlık İş Sendikası ise hastanenin açıklaması üzerine taşeron şirket aracılığıyla ultrasonda çalışan tıbbı sekreterler ve radyoloji hekimlerinin 31 Mart 2020 itibariyle çıkışları yapıldığına dair işçilere gelen SGK bildirimlerini paylaştı. Sağlık personellerinin 3 ay boyunca istifa etmesi yasaklanmışken, işten atılmalarına karşı herhangi bir engel yok.

Share.

Comments are closed.