Şişli Belediyesi Direnişçisi Ramazan Çelik Belediye’yi haczettirdi

0

Şişli Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Ramazan Çelik tazminatları verilmeden işten çıkartılmış ve belediye önünde oturma eylemine başlamıştı. İş mahkemesine başvuran Çelik’in dava sonucunda 267 bin lira alacağı olduğuna hüküm verildi. Şişli Belediyesi’nin sorumlu olduğu bu borcun tahsil edilmesi için belediyeye hacze gidildi.

Şişli Belediyesi’nde İş Kanunu’nun 29. maddesi üzerinden iş akdi feshedilen 3 işçi aylardır belediye önünde oturma eylemi yapıyor. Eylemlerinin yanı sıra hukuki süreci de işleten işçilerden Ramazan Çelik’in haksız fesih yoluyla işten atıldığı kesinleşti. Çelik’in 267 bin lira alacağı olduğuna karar verilmesi üzerine avukatı Abdullah Akyüz ve icra memuru ile birlikte tahsilat için belediyeye gittiler. Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin’in makam odasına alınmayan memurlar, Keskin’in sekreterinin covid-19 olduğunu bu sebeple odanın karantina da olduğunu iddia edildi.

Şişli Belediyesi kasasında bulunan 1550 TL’nin haczedilmesi ardından haciz işlemi için kayıt tuttu. Şişli Belediyesi’nin işçi Ramazan Çelik’e ödeme yapmaması durumunda haciz işlemi tekrarlanacak. Haciz esnasında belediye karşısında pankartı ve önlüğü ile durumu teşhir etmek isteyen Çelik’e de zabıta müdahale etti.

Share.

Comments are closed.