Sio direnişçileri sendikal tazminat davasını kazandı!

0

Günde 12 saat çalışmaya, 2 gün gündüz, 2 gün gece vardiyasına, sosyal hayatın olmamasına sigorta primlerinin eksik yatmasına, çoğu zaman maaşların gecikmesine güvenlik harici iş yapmaya, her an işsiz kalma korkusuna, geleceği görememeye ve taşeron düzenin tüm dayattıklarına karşı mücadele başlatan SİO İşçileri kadro hakkı için açtıkları ilk davayı kazandı!

Çorlu SİO Automotiv’de Güvenlik-Sen’e üye olan iki güvenlik işçisinin sendikalı oldukları için işten atılmasının ardından Güvenlik-Sen Çorlu Meclisi harekete geçmiş ve direniş başlatacaklarını duyurmuştu. Taşeron şirket DAG Güvenliğe bağlı olarak çalışan işçiler taşerona karşı mücadele ve sendikal hakları için 4 temmuz 2017 tarihinde direnişe başlamıştı.

SİO Direnişi, sendikal tazminat ve diğer işçi alacakları ile ilgili açılan davalardan ilkini kazanımla sonuçlandırdı. Sonuçlanan ilk dava Uluç Gavazoğlu’nunki oldu.Sendikal tazminat ve diğer işçi alacaklarının ödenmesine karar veren yerel mahkeme, işvereni haksız buldu! Sırada diğer davalar var. İhbarcı yönetimin tüm engelleme, karalama, disipline verme ve sendikadan atma tehditlerine karşı zafer Güvenlik-Sen İşçi Meclisleri üyelerinin oldu!

Share.

Comments are closed.