Ana Sayfa Güncel "Şeker fabrikaları özelleştirilirse aç kalırız" diyen işçilerden eylem

“Şeker fabrikaları özelleştirilirse aç kalırız” diyen işçilerden eylem

Türkiye genelinde 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi ile ilgili karara, şeker işçisi isyan etti. Çalışanlar “aç kalırız” diyerek seslerini duyurmak istedi. Yozgat Şeker İş Sendikası Sorgun Şubesi üyeleri ve şeker fabrikası çalışanları, özelleştirme kararına karşı AKP İlçe Başkanlığı’nın önünde toplandı.

Türkiye genelinde 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesi gündemde. Binlerce şeker işçisi özelleştirme ile işsiz kalmaktan korkuyor. “Ekmeğimiz elimizden alınıyor” diyen işçi karar geri alınsın istiyor.

Yozgat Sorgun’da şeker işçileri ekmeklerine sahip çıkmak için AKP İlçe Binası önünde toplandı. Şeker İş Sendikası Başkanı Turgut Gözübüyük ve sendika üyeleri AKP Sorgun İlçe Başkanı İbrahim Dıvrak, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ve parti yöneticileri ile AKP Sorgun İlçe Başkanlığı binasında bir araya gelerek 14 şeker fabrikasının özelleştirilmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Gözübüyük, kararın Sorgun ekonomisine büyük sekte vuracağını ve binlerce kişinin işsiz kalacağını belirterek, karardan vazgeçilmesini istedi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler