Sarı sendikaların Saray’la lüks araç yarışı

0

Şeker-İş Sendikası’nın Başkanı İsa Gök, kendisine piyasada değeri 1 milyon TL’yi bulan bir makam aracı aldı. 

Türkiye’nin dört bir yanında işçiler ve emekçiler kriz bahanesiyle işlerinden edilip ekonomik zorluklar altında ezilirken Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün makam aracı değişti ve piyasa değeri 1 milyon lira olduğu belirtilen lüks bir otomobil alındı. Gök için alınan Audi marka A6 Sedan 3.0 Quattro marka aracın donanımsız fiyatı 138 bin 192 Euro düzeyinde bulunuyor. Bu rakam TL bazında 970 bin 318 liraya karşılık geliyor.

Hürriyet’te yer alan habere göre olayın duyulmasının ardından açıklama yapan İsmail Gök araç alımını doğruladı. Lüks otomobilini savunmaya çalışan Gök’ün açıklaması şu şekilde;

“Kullandığım araç arızalandı. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu. Rakamı bilmiyorum. Arkadaşlar pazarlık yapıp aldı. Mercedes aldığında da bir yığın dert oluyor, diğer arabalarda da dert bitmiyor. Kars’a, Ağrı’ya, Muş’a her yere gidiyorum. Ne gerekiyorsa o yapıldı, bu konulara mı kalındı.”

Yakın bir dönemde şeker fabrikaları  art arda özelleştirilirken sesi çıkmayan İsa Gök, 2006 yılından bu yana sendikanın genel başkanlığını yapıyor.

Share.

Comments are closed.