Sarı sendikalar işçiler lehine eleştiri sevmiyor!

0

İşçilerin sesini sendikal bürokrasinin dolayımından geçirmeden duyurduğumuz yayın faaliyetimiz tüm sansür ve engellemelere karşı devam ediyor. Son olarak Petrol-İş Sendikasının sosyal medya hesabımızı engellemesinden de anlaşılacağı üzere sarı sendikalar işçiler lehine her bir eleştirinin sesini kısmak için çaba harcıyor, sansür uyguluyor. Fakat işçilerin sesini kısamayacaklar!

Umut Sen’in medya organizasyonu elindeki tüm olanakları seferber ederek kamuoyuyla işçi hareketi arasındaki bağı herhangi bir sendikal bürokrasinin dolayımından geçirmeden kurmayı amaçlamaktadır. İşçinin direnişini, davasını genel kamuoyuna taşımaktır. Bu anlayışla, işçilerin kendi eylemlerinin ve sesinin geniş kitlelere herhangi bir dolayımdan geçmeden ulaşması, işçiler arasında dayanışma, kardeşlik ve mücadele eğiliminin gelişmesi, işçilerin sendikaları üzerindeki demokratik kontrolünün artması ve örgütsüz iş yerlerinde işçi örgütlülüğünün kurumsallaşması amaçlarını kolaylaştırmak üzere kurgulanan yayın faaliyetimizde birçok sansür ve engelleme ile karşı karşıya kalıyoruz.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabımız sarı sendika ve düzen güçleri tarafından spam saldırısı altında kaldı ve yaklaşık 2 gün hesabımıza ulaşmamız engellendi. Hesabımızı geri aldık, çizgimizi değiştirmeden propaganda faaliyetimiz sürüyor.

Bugün ise Petrol-İş Sendikası twitter hesabından (@petrolis_merkez) paylaşılan Sumitomo’da yaşananlar ile ilgili zorunlu açıklamaya ulaşmak istediğimizde söz konusu sendikanın hesapları tarafından engellendiğimizi gördük.Bu engellemenin sebebinin sarı sendika Petrol-İş’i eleştiren haber ve paylaşımlarımız olduğunun farkındayız. Buraya söz konusu eleştirileri içeren bir kaç haberi bırakıyoruz ve işçi lehine yayın faaliyetimizi tüm sansür ve engellemelere karşı sürdüreceğimizi ilan ediyoruz.

Petrol-İş Şube Başkanı Ahmet Baranlı’dan işçiye: İşveren sana iki yıldır bakıyor

PETKİM MASADA DEĞİL DİRENİŞTE KAZANACAK!

Petrol-İş’in Gözü Kadın Emeğinin Üzerinde

 

 

 

Share.

Comments are closed.