gününde

Real direnişçileri kıdem tazminatlarını alacak

0

20 aydır tazminat haklarını almak için Metro AG’ye bağlı Metro Grossmarketler, Media Markt’larda, İstanbul, Ankara, Konya, Adana’da, AVM’ler, Mahkemeler, Konsolosluklar, Hacı Duran Beğendik’in en büyük ortağı olduğu Beğendik Mağazaları’nın çeşitli mağazaları önünde direnen işçiler kıdem tazminatlarının ilk tazminatını mayıs ayında alacak. Nakliyat-İş Sendikası süreç ile ilgili bir açıklama yayımladı.

Real Market Direnişi Destanında Zafere Doğru…

2014 Yılı Sonrası Kıdem Tazminatlarının İlk Taksitleri Mayıs Ayında Direnişçilere Ödeniyor.

Parababalarının işçi düşmanlığına ve sarı sendikacılığa karşı OHAL, bu hal demeden, baskılara, gözaltılara, açılan ceza ve tazminat davalarına, devam eden savcılık soruşturmalarına karşın 20 aydan beri devam eden Real Market Direnişinde, direnişçilere 2014 sonrası dönemi için kıdem tazminatlarının ilk taksiti Mayıs ayında ödeniyor.
2014 yılında tüm hisseleri Hacı Duran Beğendik tarafından Metro AG’den satın alınan Real Hipermarketler Zinciri AŞ’nin 2017 yılı Temmuz ayında Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından iflasına karar verilmişti. İflas sonucu kapanan mağazalarda çalışan işçilere yasal tazminatları ödenmemişti. İflas kararı daha sonra Bölge Adliye Hukuk Dairesi tarafından iptal edilmiştir.
Real Market işçilerinin kıdem tazminatlarından 2014 yılına kadar olan süreden 1475 sayılı yasanını 14. Maddesi, yargı kararları ve Prof. Dr. Fevzi Şahlanan’ın “bilimsel görüşü”ne göre Metro AG ve bağlı işletmeler Metro Grosmarket ve Media Markt’larda sorumludur.
Direnişçiler 20 aydan beri Metro AG’ye bağlı Metro Grossmarketler, Media Markt’larda, İstanbul, Ankara, Konya, Adana’da eylemler yapmıştır, yapmaya devam etmektedir. AVM’ler, Mahkemeler, Konsolosluklar, Hacı Duran Beğendik’in en büyük ortağı olduğu Beğendik Mağazaları Direniş Alanları olmuştur.
Beğendik Perakende Mağazaları Genel Müdürü ile Sendikamız Genel Başkanı, Avukatımız ve Real Direnişçileri geçtiğimiz günlerde görüşmeler yapmıştır. Ve görüşmeler sonucu Hacı Duran Beğendik’in yasal olarak sorumlu olduğu 2014 sonrası döneme ilişkin tazminatların, taksitler halinde ödenmesi kabul edilmiştir. Ve direnişçilere ilk ödeme Mayıs ayı içerisinde yapılacaktır.

METRO AG VE BAĞLI İŞLETMELER METRO GROSMARKETLER, MEDİA MARKT, REAL MARKET İŞÇİLERİNE KARŞI YASAL SORUMLULUKLARINI YERİNE GETİRMELİDİR. İŞÇİLERİN TAZMİNATLARI ÖDENMELİDİR.

Real Market Direnişlerinin tazminatları ödenene kadar Metro Gross Marketler ve Media Markt’larda demokratik yasal meşru eylemlerimiz, direnişlerimiz devam edecektir.
Halkımıza da bir kez daha çağrı yapıyoruz. Yasal olarak sorumlu olduğu halde işçilerin 20 aydan beri tazminatlarını ödemeyen, işçi düşmanlığı yapan Metro Gross Marketler ve Media Markt’lardan alış veriş yapmayın.

“Haksızlık Karşısında Susmayın, Haksızlık Karşısında Susanlar Dilsiz Şeytandır”
16.04.2019

• Yaşasın Real Market Direnişimiz
• Direndik Direneceğiz Kazanacağız.

Nakliyat-İş Sendikası
Genel Merkezi

Share.

Comments are closed.