Nuriye ve Semih yaşasın, işlerine iade edilsin diye bir imza da sen at!

0

Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın açlık grevlerinin 114., direnişin 234.günü…

Nuriye Gülmen akademisyen, Semih Özakça öğretmen KHK’larla haksız, hukuksuz yere işlerinden edilmiş 2 kamu emekçisi. Ankara Yüksel Caddesinde maruz kaldıkları hak gaspını kamuoyuyla paylaşıp direnişe başlayalı 234 gün geçti. Nuriye Gülmen ve Semih Özakça direnişlerini açlık grevine evrilteli ise 114 gün. Açlık grevi direnişini 60. gününde sadece Türkiye’nin değil dünyanın da sahiplenmesiyle devlet yetkilileri direnişi kırmak, direnişçilerin sesini kısmak amacıyla Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’yı sözde terör örgütü üyeliği iddiasıyla cezaevine gönderdi. Bugün Gülmen ve Özakça’nın cezaevinde geçirdikleri 38.gün.

ilan nuriye

Açlık grevinin iki eğitimci için hayati eşiğe gelmesiyle birlikte açlık grevinin 111. gününde 111 sanatçı, akademisyen, avukat ve insan hakları savunucusu iktidara çağrı yapan bir metin yayınladılar.

imza kampanyası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu imzacı 111 isme “Neyin altına imza attığınızın farkında mısınız?” diyerek tehdit ederek imzacıları devlete güvenmektense teröristlere güvenmekle itham etmişti. Bunun üzerine Çağdaş Hukukçular Derneği sanatçıların imzaladığı aynı metinle bir imza kampanyası başlattı. 10’dan fazla dilde yaygınlaşan imza kampanya açlık grevinin 120.gününde sona erecek.

[email protected] adresine sizler de maillerinizi göndererek direnişe destek olabilir, Nuriye ve Semih’in yaşaması ve işe iadeleri için dayanışma gösterebilirsiniz.

Share.

Comments are closed.