“Mehmed – Bir Cihan Fatihi”nde başroldeki oyunculara milyon liralar verilirken set işçileri beş parasız

0

03 Medya’nın yapımcılığını yaptığı Kanal D’de yayımlanacak olan “Mehmed – Bir Cihan Fatihi” dizisinin çekimleri 8 aydır sürerken set işçilerine ödeme yapılmaması sebebiyle, işçiler çekimi durdurdu.

Gazete Müstehak’ın haberine göre, 03 Medya yapımcılığında 8 aydır çekimleri devam eden “Mehmed – Bir Cihan Fatihi” dizisinin çekimleri, başroldeki oyunculara milyonlarca lira ödeme yapılırken ‘set işçilerine hiçbir ödeme yapılmaması’ sebebiyle işçiler tarafından durduruldu. Birsen Altuntaş, “Mehmed setinde bugün bir yanlış anlama nedeniyle ödeme yapılacağı söylentisi yayılmış. Ardından ödeme yapılmayınca bir saat süren iş durdurma eylemi yapılmış, bu sırada sendikayla konuşanlar olmuş ama hemen dizinin yapımcısının ekiple konuşup krizi çözdüğü konuşuluyor.” ifadeleriyle konuyla ilgili başka bir iddiayı gündeme getirdi.

Dizinin yapım firması ise ilgili iddiaları yalanladı. O3 Medya’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, “Yayınımıza günler kala dizi setimizle ilgili yansıtılmaya çalışılan olumsuz haberler asılsızdır” ifadeleri kullanıldı.

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayacak olan Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde Kenan İmirzalıoğlu’nun yanı sıra birçok ünlü isim yer alıyor.

Gürkan Uygun, Büşra Develi, Hazal Filiz Küçükköse, Funda Eryiğit, Sedef Avcı, Ertan Saban, İsmail Demirci, Atsız Karaduman, Burak Tamdoğan, Meral Çetinkaya, Altan Erkekli, İdil Fırat, Toprak Sağlam, Kaan Çakır, Serdar Orçin, Yavuz Sepetçi, Leyla Tanlar, Mert Yazıcıoğlu ve Çetin Tekindor, Mehmed Bir Cihan Fatihi’nde izleyici ile buluşacak.

Share.

Comments are closed.