MAPA’da grev 4.gününde: Her ulustan arkadaşımız hakkını alana kadar mücadeleye devam!

0

MNG bünyesindeki MAPA’nın Cidde’deki konut projesinde çalışan işçiler kötü koşullar ve ücretlerinin ödenmemesi gerekçesi ile greve çıktı.

MNG bünyesinde faaliyet gösteren MAPA İnşaat’ın Suudi Arabistan Cidde konut projesinde çalışan inşaat işçileri greve çıktı. İşçiler bundan 2 ay önce de ücretlerinin ödenmediği gerekçesi ile 6 günlük greve çıkmış ve patronun geriye dönük olan alacaklarını ödemiş ve patronun bundan sonra maaşlarda aksama olmayacağına dair söz vermesi ile grev sonlandırılmıştı.

MAPA bünyesinde birçok ulustan işçiler kendi tabirleri ile “köle kampı” olarak niteledikleri bir şekilde çalışmaya devam ediyordu. Türkiyeli işçiler bu ay ücretlerinin ödenmemesi üzerine tekrar greve başladı. Grev bugün itibari ile 4 gündür Pakistanlı işçilerinde desteği ile sürüyor.

“Bu bir emek gaspıdır, mücadeleye devam”

İnşaat ve Yapı İşçileri Sendikası tarafından yapılan açıklamada “Bugün MAPA firması en temel hak olan ücretleri ödemeyerek inşaat işçilerinin alın terini, emeğini gasbetmeye devam ediyor. Şantiyede işçi arkadaşlarımız yaptıkları toplantıda grev kararı almış ve sabah hem Türkiye’den çalışmaya giden inşaat işçileri hem de başta Pakistanlı işçiler olmak üzere kamp kapılarını tutarak grev ilan edildiğini bildirmiştir. Sendikamız Cidde şantiyesine Türkiye’den çalışmaya giden üyelerinin hem de şantiyede çalışmakta olan tüm ulustan işçilerin haklarını alana kadar mücadele edecektir” denildi.

Share.

Comments are closed.