Makro/Uyum işçileri kazandı, sıra Real işçilerinde!

0

Nakliyat-İş Sendikası, 1 aydır direnen Uyum ve Makro Marketleri işçilerinin direnişinin kazandığını ilan etti. Makro/ Uyum Marketleri alan Migros işten çıkarılan 1500 işçinin kıdem tazminatlarını ödeyecek. Sıra 11 aydır Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte direnen Real işçilerinde!

Uyum Marketlerin İstanbul ve Tekirdağ’daki tüm mağazaları ile Antalya’da bulunan Makro Market olmak üzere toplam 73 mağazayı satın alan Migros, işten çıkarılan 1500 işçinin kıdem tazminatını ödemeyi kabul etti.

Nakliyat-İş Sendikası’ndan yapılan açıklama şu şekilde:

Bugün itibarıyla Migros işvereni, Uyum/Makro Market işçilerinin kıdem tazminatlarını ödemeyi kabul ettiğini açıklamıştır. Kıdem tazminatları önümüzdeki hafta ödenecektir.

Bir ayı aşkın süredir Migros ve Macro Center mağazalarının önünde, AVM’Ierde eylemlerin yasaklanması üzerine mağazalarda kasa kilitleme eylemleri yapılıyordu.

Nakliyat-İş Sendikası ile birlikte zafere ulaşan Uyum/Makro Market işçilerinden sonra sıra 1 yıla yakın zamandır direnen Real Market işçilerinde. Direnen kazanır hak verilmez alınır!

Share.

Comments are closed.