Mahir Kılıç B1 ve şeker alımını kesiyor: Canan Kaftancıoğlu sözünü tut!

0

Mahir Kılıç işe iade talebiyle 3.kez İstanbul CHP Genel Merkezi önünde başladığı süresiz açlık grevinin 73.gününde  B1 ve şeker alınımını kesiyor. Canan Kaftancıoğlu’nun verdiği sözü tutmaması üzerine işe iadesi gerçekleşmeyen ve üçüncü kez açlık grevinde olmasından ötürü sağlık durumu iyice kötüye giden Mahir Kılıç, CHP önünde eylemini 24 saat boyunca sürdürüyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarılan 258 işçiden biri olan Mahir Kılıç, İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde 184 günlük açlık grevinin ardından işe dönme konusunda imzalanan protokolle son verdiği eylemini, işe hâlâ iade edilmeyince CHP Genel Merkezi önüne taşımıştı. Ankara CHP Genel Merkezi önünde de 67 gün boyunca açlık grevi yapan Mahir, eylemini bu kez de İstanbul CHP Genel Merkezi önüne taşıdı. Açlık grevinin 73.gününde olan Mahir, bugün B1 ve şeker alımını da bugün kesiyor. 

CHP yönetimi ve Canan Kaftancıoğlu’nun acilen verdikleri sözü tutması ve işe iade talebini yerine getirmeleri gerekmektedir. Günden güne eriyen Mahir’in akıbetinden kendileri sorumludur!

Share.

Comments are closed.