İzmir İZBAN grevine destek ziyaretimiz için çağrımızdır

0

Hepimizin bildiği üzere İZBAN işçilerinin başlattıkları grev 26. gününde. Grev yapmanın zorluğuna bir de fiili OHAL koşulları eklenince işçilerin yaşadığı sıkıntı daha fazla artıyor. Grev boyunca işçiler maaş alamıyor, evlerine ekmek götüremiyorlar. İşçilerin talep ettiği  maaş neredeyse açlık sınırına denk geliyor. Dolayısıyla işçiler alınterinin karşılığını almayı ve insanca yaşam koşullarında hayatını sürdürmeyi talep ediyor.

Sosyal medya üzerinden İZBAN işçilerinin greviyle ilgili olarak, sürekli kirli bilgi aktarılıyor ve bu neredeyse işçilerin grevinin iktidara hizmet ettiğine kadar vardırılıyor. Gerçek ise Alsancak İZBAN garında asılan maaş bordrolarında açık seçik duruyor.

Bizler Umut-Sen olarak, bu soğuk kış günlerinde tüm Türkiye’de direnen işçilerin direnişini önemsiyor ve her direnişin kazanımla sonuçlanması için çaba sarf ediyoruz. Her direnişin kazanımının işçi sınıfının mücadelesini biraz daha yükselteceğini biliyoruz. Bizler için Flormar, Real Market, Cargill, Aydın Büyükşehir Belediyesi, Tariş direnişleri ne ise İZBAN grevi de odur.

İşçilerin hangi sendikadan olduğuna bakmaksızın, haklı mücadelelerinin yanında olmak bizler açısından vazgeçilmezdir. İZBAN’da yapılmak istenen işçi düşmanlığına karşı çıkmak, grevle ilgili yalan yanlış bilgileri İzmir halkına anlatmak, grevin haklılığını her düzeyde savunmak görevimizdir.

Dolayısıyla daha önce ziyarette bulunduğumuz greve, İZBAN işçileriyle dayanışmak ve onların grevinin haklılığını tüm kamuoyuna tekrardan anlatmak için Cumartesi günü saat 13:00’da  İzmir Umut-Sen temsilcilik binamızda buluşup destek olmaya gidiyoruz.Emekten yana olan tüm dostlarımızı İZBAN grevini görmeye ve ziyarete katılmaya davet ediyoruz.

Umut Sen İzmir Temsilciliği  Adresi:  1441.Sokak(Hd iskender sokağı) No:11 D:8 Alsancak/İzmir

Share.

Comments are closed.