İZENERJİ İşçileri Aliağa direnişine omuz verdi

0

Aliağa’da işten atılan 187 işçi için yürüyüşe başlayacak olan İz Enerji işçileri İzmir Büyükşehir Belediyesi önünde basın açıklaması yaptı ve  83. gününde olan Aliağa Direnişine destek için Konak’tan Aliağa’ya yürüyüş başlattı.

İşçiler basın açıklamasına yurdun diğer yerlerinde süren işçi direnişlerini selamlayarak başladı. İşçiler AKP dönemi neo liberal politikaların yol açtığı güvencesizliğe dikkat çekti ve kuralsız, güvencesiz ve taşeron çalışma biçimlerinin bu dönemde yaygınlaştığının altını çizdi.

AKP’nin Yarattığı Krizin Faturası İşçilere Kesiliyor

“AKP ve onların yandaşları tarafından çıkarılan bütün yasalar işverenlerin, kuralsız çalıştırma sistemine göz yummakta, işçilerin çalışma  koşullarını esnek ve güvencesiz kılmaktadır. Bunlar yetmezmiş gibi AKP iktidarı, işçilerin tek güvencesi olan kıdem tazminatına patronların cepleri daha fazla dolsun diye saldırmaktadır. İşçilerin dişiyle,tırnağıyla, alın teriyle biriktirdiği kıdem tazminatlarımızın kaldırılmasına, bedeli ne olursa olsun müsade etmeyeceğimizi, bunun için elimizden ne geliyorsa yapacağımızı, burdan bir defa daha bildiriyoruz. AKP iktidarının  ve onun patronlarının yarattığı krizin faturası işçilere kesilmeye devam ediyor.”

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar’ın işçi kıyımı yapıyor

“187 işçinin işine Aliağa Belediyesi tarafından son verildi. Disk Genel İş 5 No’lu Şube üyesi 187  işçi işlerine geri dönmek için, 17 Mayıs’tan bu yana, 83 gündür Aliağa Demokrasi Meydanında direniyor. Bizler İz Enerji işçi meclisleri olarak direnişteki işçi kardeşlerimiz için, bugün İzmir Büyükşehir Belediyesi önünden başlayarak, Aliağa demokrasi meydanına kadar sürecek bir yürüyüşü buradan başlatıyoruz”

 

“İşçilerin örgütlü mücadelesi sermayeyi yenecek!”

Share.

Comments are closed.