gününde

İşçi Mektubu | Sendikalı olmak anayasal haktır!

0

Aydın Belediyesi direnişçisi Yunus Cengiz’in 200. Gün mektubu

Aydın Büyükşehir belediyesinde, habersiz ve sarı olmayan DİSK’e bağlı Sosyal-İş Sendikasına üye olduğumuz için haktan ve emekçiden yana olduğunu iddia eden belediye başkanı tarafından işten atıldık ve daha sonra aldığımız çoğunluk belgesine itiraz ettiler. Bu da yetmedi işçi sınıfını kendi emelleri uğruna satmış bir sarı sendika getirerek “ben sendikaya karşı değilim buyrun size sendika” diyerek halkçılığının sadece göstermelik olduğunu aslında tam bir işçi ve emek düşmanı olduğunu kanıtlamıştır.
Buna karşı rakibi ise “biz başa geldiğimizde tüm işçilere sendika hakkı verilecek” şeklinde bir açıklaması oldu. İşçiye sendika hakkını anayasa verir, bu söylemle anayasanın yok sayıldığını ve işçilerin nasıl bir baskı altında olduğunun anayasal haklarının bile patronlar tarafında gasp edildiğinin açık bir kanıtıdır. Bizler bu vaatle sarı sendikaların devam edeceğini ve işçilerin geleceğinin sermayenin insafına kalacağını anlamış olduk.
Bizleri siyasete malzeme etmenizi istemiyoruz kaldı ki bizi düşünen Aydın Büyükşehir adayı 200 günlük direnişimiz bir kez olsun ziyaret etmedi, biz işçiler artık laf istemiyoruz bizler hakettiğimiz saygıyı istiyoruz anayasal haklarımıza müdahale edilmesin istiyoruz.
Bizler HAK-HUKUK-ADALET istiyoruz unutmasınlar kurt kışı atlatır ama yediği ayazı unutmaz!

Tüm işçi sınıfına selam olsun

YUNUS CENGİZ

Share.

Comments are closed.