İş cinayeti | Yoksulluktan çalıştıkları fırında kalan 4 işçi karbonmonoksitten zehirlendi

0

İstanbul Başakşehir’de bir fırında iş cinayeti yaşandı. Aralarında 17 yaşındaki çocuk işçinin de olduğu 4 işçinin çalıştıkları fırında cesedi bulundu. İş cinayetinin karbonmonoksit gazından zehirlenme nedeniyle yaşandığı tahmin ediliyor. Olayla ilgili gözaltına alınan fırının iki ortağı serbest bırakıldı.

Yaşanan iş cinayeti Ziya Gökalp Mahallesi Hürriyet Bulvarı üzerindeki bir fırında meydana geldi. Fırında çalışan ikisi Türkiye, ikisi yabancı uyruklu olan 4 işçi aynı zamanda çalıştıkları fırında kalıyorlardı. DHA’da yer alan habere göre gece saatlerinde fırın sahibi ekmek üretimi için işyerine geldiğinde çalışanları uyandırmak amacıyla içeriye girdi. İşçilerin uyanmaması üzerine işyeri sahibi durumu hemen polis ve sağlık ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen ambulans ekipleri, 4 işçinin de hayatını kaybettiğini belirledi.

17 YAŞINDAKİ ÇOCUK İŞÇİ ÖLDÜ

İnceleme çalışmalarının ardından ölen işçilerden 24 yaşındaki Adem Porsuk ve kardeşi 17 yaşındaki Oktay Porsuk, Suriye uyruklu Agıl Reşit ve Pakistan uyruklu Hikmet ismindeki soyadı tespit edilemeyen işçi otopsi raporu için Adli Tıp Kurumu’na götürüldü.

FIRININ ORTAKLARI ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST BIRAKILDI

Gözaltına alınan fırının sahipleri O.T.ve R.Y. çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ölen kardeş işçilerden Adem Porsuk ile Oktay Porsuk’un çalışmak için bir süre önce memleketleri Bitlis’ten geldikleri öğrenildi.

 

Share.

Comments are closed.