İhbarcı solcu olmaz!

0

DİSK’e bağlı Güvenlik-Sen Genel Başkanı Serdar Arslan, Genel Sekreter Hüseyin Ünlü ve Mali Sekreter Doğan Özdemir sendikaya üye işçileri ‘Cumhurbaşkanı’na hakaret suçlamasıyla’ polise ihbar etmişti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan savcılığa ihbarda bulundu, işçi yargılanacak!  

Güvenlik- Sen sendika başkanı Serdar Aslan, Genel Mali İşler Daire Başkanı Doğan Özdemir ve Genel Sekreter Hüseyin Ünlü, sendika üyesi işçileri iktidarın muhalif sesleri kesmek için can simidi olarak kullandığı ‘cumhurbaşkanına hakaret’ suçlamasıyla polise şikayet etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da tek adamlığına çanak tutan bu anlayışa kucak açarak işçiyi savcılığa ihbar etti. Güvenlik işçisi Salih Şenol yargılanacak!

HIRSIZLIKTAN YARGILANAN GÜVENLİK-SEN YÖNETİMİ İHBARCILIK YAPIYOR VE DİSK YÖNETİMİ TARAFINDAN KORUNUYOR

Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan işçilerin yönetime karşı açtığı bütçede yolsuzluk davası bulunuyor, ayrıca ihbar edilen işçiler ‘Sendikamız bizimdir.’ diyerek mevcut yönetim anlayışına muhalefet eden Güvenlik-Sen İşçi Meclisi üyeleri. Hırsızlıktan yargılanan yönetim, Disiplin Kurulu’nun ihraç kararına rağmen DİSK yönetiminin korumasıyla cebren koltuklarındalar.

MÜNFERİT DEĞİL, YÖNETİME MUHALEFET EDEN GÜVENLİK- SEN İŞÇİ MECLİSİ’NE TOPYEKÜN SALDIRI!

Salih Şenol Güvenlik-Sen yönetiminin alçakça oyunlarına muhalefet eden tek işçi değil. Güvenlik- Sen İşçi Meclisi ihbarcı, hırsız yönetim anlayışı ile topyekün mücadele ederken Salih Şenol dışında 10 işçi de yönetimin ihbarı üzerine ifade vermek durumunda kalmıştı, işçilerle ilgili soruşturma sürüyor.

Recep Tayyip Erdoğan’ın ihbar ettiği 26 Mart’ta duruşması görülecek Saih Şenol’un ihbarcı yönetimle ve dava süreci ile görüşleri şu şekilde:

” 2016 yılında Güvenlik-Sen’de yolsuzluk olduğu gerekçesi ile önce noterden ihtar çektik. Ona bir cevap gelmeyince de dava açtık. Yolsuzluk davasının 3. duruşması 30 Ocak’da görülecek. Akabinde Mali Sekreter Doğan Özdemir bana bir hakaret davası açtı. Sebebi ise kamuoyunda yolsuzluk yapıldığını ilan etmemdi. Sonrasında ise ekran görüntülerini el altından vererek, benim sendikadaki yolsuzluk ile hükümette olan yolsuzluğu benzettiğim paylaşımlarımı bilinçli olarak savcılığa verdiler. Bu ihbarda “Cumhurbaşkanlığına hakaret” davasına dönüştü. Bunu bilerek yaptılar. O süreçte benimle birlikte 5 arkadaşımı da ihbar ettiler. Serdar Aslan ertesi gün davasını geri çekmek için başvurmuş çünkü bildiğim kadarıyla avukatları bu ihbarın sonucunda işçiler yargılanacak ve adınız ihbarcı olacak diye uyarıyor. Ancak geri çekmesi bir işe yaramıyor çünkü kamu davasına dönüştü. 26 Mart’da ilk davamıza çıkacağız. Gelinen nokta bu. Sendikanın mevcut yönetimi bu konu ile ilgili asparagas haber yapmaya devam edebilir ama dava dosyası onların ihbarı ile oldu. Ayrıca bu olayı zamanında Kani Beko, Arzu Çerkezoğlu, Memiş Sarı yani DİSK’in üst yönetim kadrosuna ilettik. Ancak hiç bir şey yapmadılar. DİSK’in temize çıkmasını istiyorsanız, kirletenleri alacaksınız buradan. Ancak ne bir açıklama ne bir şey, aksine Nisan kongresinde destek açıklamasında bulundular.”

DİSK GÜVENLİK-SEN’DE NELER YAŞANDI?

İhbar edilen işçiler, sendikanın mevcut yönetiminin işçi aidatlarını zimmetlerine geçirdiklerini ortaya koymuş, tüm yolsuzlukları tek tek kanıtlarıyla gün yüzüne çıkarıp sendikanın 2017 Nisan ayında gerçekleşen 2. Olağan Kongresi’nde mevcut yönetime karşı Güvenlik İşçi Meclisleri yönetim adayını çıkarmıştı. Güvenlik İşçi Meclisleri’nin başkan adayı Garip Karatay ve yönetim listesinde bulunan Volkan Karataş, bir önceki dönem genel sekreter olan Salih Şenol, komiteler aracılığıyla örgütlenme faaliyetlerini sürdürürken mevcut yönetim hazmedemediği bu eleştirilere karşı durumu ihbarcılıkla çözmeye çalışmıştı. Güvenlik-Sen Disiplin Kurulu konuyu görüşmek üzere toplanmış ve ”Genel Başkan Serdar Aslan, Genel Sekreter Hüseyin Ünlü ve  Genel  Mali Sekreter Doğan Özdemir’in görevden  el çektirilerek kesin ihraç edilmesi” şeklindeki kararı Genel Merkez Yönetim Kurulu’na tebliğ etmişti.

Güvenlik-Sen Disiplin Kurulu üyeleri Merve Çil ve Mehmet Şerif Akkoyun, yaptıkları açıklamayla, ‘kesin ihraç’ kararına rağmen Genel Başkan Serdar Arslan, Genel Sekreter Hüseyin Ünlü ve Mali Sekreter Doğan Özdemir’in sendika tüzüğünü hiçe sayarak görevlerini bırakmadığını duyurmuştu. İhbarcı yönetim işçilerin aidatlarıyla sendika bütçesinde yolsuzluk yapmalarına rağmen DİSK yönetimi ve çeşitli sol çevrelerin korumasıyla cebren koltuklarını işgal etmeyi sürdürüyor.

 

 

 

Share.

Comments are closed.