Hükümet patronları kollama | Sarten Ambalaj’da ekonomik kriz bahanesiyle 30 işçi işten atıldı

0

Sarten Ambalaj’ın Manisa fabrikasında Türk Metal Sendikası’na üye işçiler ekonomik kriz bahane edilerek işten çıkarıldı. Fabrikaya taşeron firma sokmak derdinde olan işveren özellikle yapılan mobbing ve baskılara boyun eğmeyen işçiler işten çıkarılıyor. Şuan için işten atılan 30 işçi bulunurken işten atmaların sürdüğü öğrenildi. Türk Metal Sendikası’nın işçilere sahip çıkmadığı da atılan işçilerden edinilen bilgiler arasında.

Türkiye’de 15 fabrikası ile faaliyet yürüten Sarten Ambalaj firmasının Manisa’da bulunan işletmesinde ekonomik krizin faturası işçilere kesildi. Özellikle hakları konusunda ses çıkaran 30 işçinin işten atıldığı bilinirken, Sarten patronunun daha fazla işçiyi kapıya koyacağı söylentiler arasında.

İşten atılan görüştüğümüz kadın işçi ekonomik krizin patronlar için fırsata dönüştüğünü ifade etti. Görev tanımları dışında verilen işçileri yapmayı reddettiği ve müdürlerin mobbingine ses çıkardığı için işten atıldığını söyleyen kadın işçi ayrıca işverenenin taşeron işçi çalıştırmak için kadrolu işçileri işten çıkardığını belirtti.

İşyerinde bulunan Türk Metal Sendikasının ise işten atmalara sessiz kaldığı edinilen bilgiler arasında.

Share.

Comments are closed.