Grandma Cafe’de mobbing yapılıyor, ek mesai ücreti ödenmiyor

0

İstanbul Nişantaşı’nda bulunan Grandma Cafe’nin imalathanesinde çalışan işçi Savaş Çiçek uygulanan mobbing üzerine işten ayrılmak zorunda kaldı. İşveren ise mobbing yapmanın hakkı olduğunu söyledi.

Gazete Fersude’de yer alan habere göre Nişantaşı’nda yer alan Grandma Cafe’nin üretim bölümünde çalışan Savaş Çiçek işyerindeki yoğun mobbing sonucu işten ayrılmak zorunda kaldı. 3 aydır üretim bölümünde çalışan Çiçek, Grandma’da mesai saatlerine uyulmadığını ve ek mesai ücretlerini ise alamadıklarını söyledi. İşyerinde yaşanan mobbing ve baskılar karşı işverene yapılan itirazlar üzerine ise işveren “Mobbing yapmak hakkım” diyerek yanıt verdi.

Savaş Çiçek, çalıştığı sürecin ücretini alamaması üzerine sosyal medya hesabından süreci anlatan bir metin yayımladı:

“Krizin olduğu zamanlarda patronlar ve iş yeri yöneticileri krizi kendi lehlerine kullanarak işçiyi, fazla çalıştırma, mobbing, işten atma tehditi, mesai ücretlerinin ödenmemesi gibi uygulamalarla karşı karşıya bırakıyor.

En son çalıştığım iş yeri olan GRANDMA’dan üst düzeyde mobbing, fazla çalıştırma, yemek molalarından kısma gibi uygulamalardan dolayı işten ayrılmak zorunda bırakıldım..
Yaşadığım her türlü mobing ve baskının yanında, fazla çalışmama rağmen mesai ücreti almadığım, tek başıma sürekli durmaksızın çalıştığım ama yöneticiye göre işten kaçtığım ve bana uyguladığı mobingin normal olduğu bunu sürdüreceğini dile getirdi.

Grandma şuan İstanbul ve izmir’de toplam beş şubesi ve bir imalathanesi olan, orta sınıf kitleye hitap eden bir işletme..
İşten çıkarılmak zorunda bırakıldığım zaman bir ayı doldurmama rağmen hakkım olan maaşımın yatırılmadığı ve bunun üzerine her türlü aramalarıma net bir dönüş alamadığım için bu süreçte yasal hakkımı aramaya her yerde devam edeceğim.
Hakkım olan maaşım derhal yatırılsın.”

Share.

Comments are closed.