GOP Belediyesi işten attı : Evinin önüne astığı pankartla sesini duyuruyor

0

Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne bağlı GOPAŞ’ta aşçı yardımcısı olarak çalışan Yaşar Öyzen, 2016 yılında bir akşam mesai bitiminde “Artık işe gelmiyorsunuz” denilerek işten çıkarıldı. 2 senedir işe geri dönüş mücadelesini sürdüren Öyzen, sesini evinin önüne astığı pankartla duyurmaya çalışıyor

Öyzen, GOPAŞ’a karşı açtığı işe iade davasını kazanan ancak davası temyizden geri dönen Yaşar Öyzen 2 senedir verdiği işe geri dönüş mücadelesini anlattı. Yarın Haber’e konuşan Öyzen, “Akşama kadar çalıştık geri döndüğümüzde iş yerinde isimlerimizi söyleyerek ‘Daha işe gelmeyeceksiniz’ dediler. Senelerdir çalışmanın karşılığı bu oldu” dedi.

Öyzen şöyle devam etti:

Gaziosmanpaşa Belediyesi’ne bağlı GOPAŞ şirketinde 12-13 yıl çalıştım. Ansızın işime son verildi. Benimle birlikte Hayri Arık, Mustafa Genç ve Hasan arkadaşım da işten çıkarıldı. Akşama kadar çalıştık geri döndüğümüzde iş yerinde isimlerimizi söyleyerek ‘Daha işe gelmeyeceksiniz’ dediler. Hatta bir arkadaşımızı görevden dönmeden, araç başındayken arayıp ‘Sen daha işe gelmiyorsun’ dediler. İş bitene kadar sabredemediniz mi yani. Adam kaza yapar, bir şey olur. Çingeneye padişahlık vermişler babasını kesmiş.

“İşe iade davasını kazandım, bilinçli olarak davamızı temyizden geri çevirdiler”

Gaziosmanpaşa Belediyesi işten çıkarmalara gerekçe olarak “Çalıştığınız bölümler kapanıyor” dedi. Ancak Yaşar Öyzen, işten çıkarıldıktan sonra Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’nın kendi yakınlarını, tanıdıklarını işe aldığını söyledi.

Yaşar Öyzen, GOP belediyesine karşı açtığı işe iade davasını da kazandı. Ancak dava temyiz mahkemesinden geri döndü. Mahkeme sürecinde GOP belediyesi lehine usulsüzlük yapıldığını belirten Öyzen, “Bilinçli olarak mahkememizi temyizden geri çevirdiler” diyor. Öyzen süreci şöyle anlatıyor:

“Yıllarca AKP teşkilatında çalıştım”

GOP Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta’yla yaptığı görüşmeyi de anlatan Öyzen, belediye başkanının “Bu konuda görüşmek istemiyorum” diyerek kendisini reddettiğini söyledi.

Daha sonra AKP Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’na da gittiğini söyleyen Yaşar Öyzen AKP İlçe Başkanı’ndan aldığı cevabı da şöyle anlatıyor:

 3 kez Belediye Başkanı’yla görüşmeye gittim. Her seferinde bize “Bu konuda görüşmek istemiyorum” dedi. 12-13 yıldan beri Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde ve Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Teşkilatı’nda çalıştım. Bizi işten çıkarttıklarında bizimle ilgilenmesi gereken Ak Parti Gaziosmanpaşa İlçe Başkanlığı’na gittim, sonuç alamadım. İl Başkanlığı’na gittim, sonuç alamadım. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’la beraber de çalıştık. Belediye Başkanı olunca onun yanına da gittim. Adam beni tanımadı. Derdimizi kime anlatacağımızı bilemedik, EmekçiDer’in sorumlu arkadaşlarıyla görüştük. Onlar yardımcı oldular. AK Parti İlçe Başkanı da “Belediye Başkanı, Gaziosmanpaşa Belediyesi’nin kaptanıdır. O ne derse o olur” dedi. Adam bizi işten çıkardı. Belediye Başkanı ‘İşten çıkartma kaptanı” olmuştur dedi.

Sesini duyurmak için evine “12 kişilik ailede bir kişi çalışıyordu, onu da Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı işten çıkarttı. İşimi geri istiyorum” yazılı pankart asan Öyzen, “Tüm emekçiler hakkını alana kadar herkesin taşın altına elini koyması gerek” diyor.

Share.

Comments are closed.