Flormar direnişçilerine polis baskısı : Pankartlar söküldü!

0

Flormar işçileri Gebze Organize Sanayi Bölgesi’ndeki direnişlerinin 84.gününde polis tehdidi ile yüz yüze geldi. Direnişin başladığı sabah saatlerinde direniş alanındaki pankart ve bayraklar direnişin “siyasallaştığı” bahanesiyle söküldü.

Flormar direnişi 84. gününe girerken direnişe yönelik polis tehdidi de artıyor. Petrol-İş Sendikası Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Mustafa Mesut Tekik, konuya ilişkin Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Polis, ‘yukarıdan’ aldığı emir doğrultusunda Flormar’a dokunmaya başladı. Pankartlarımız sökülmeye,direniş bitirilmeye çalışılıyor. Gerekçe, ‘eylemin siyasallaşması’… Sağduyu sahibi herkesten ama herkesten bu işin hakkaniyetle çözümüne katkı koymalarını bekliyoruz” dedi.

Fabrika önünde bulunan işçilere yönelik baskısını artıran polis, gerekçe olarak ‘eylemin siyasallaşmasını gösterirken, patronlardan emir aldığı da açık. Sendika adına alanda bulunan Şivan Kırmızıçiçek, bunun desteğe gelenlere yönelik bir ifade olduğunu, siyasi partilerin, kadın örgütlerinin, işçi sendikalarının Flormar işçilerine desteğinden rahatsız olunduğunu kaydetti.

Share.

Comments are closed.