gününde

DİSK/Genel-İş İzmir 2 no’lu şube seçimlerine dair Beyaz Liste’nin zorunlu açıklaması

0

DİSK’e bağlı Genel-İş Sendikası’nın İzmir 2 No’lu Şubesi’nde 11-14 Şubat tarihleri arasında delege seçimleri gerçekleştirilecek. Bu seçime farklı listeler adaylıklarını koyarken, sendikanın genel merkezinin hem sosyal medyada kurumsal hesaplardan yapılan paylaşımlarla hem üyelere atılan toplu mesajla Kırmızı Liste’ye destek istediği öğrenildi.  Yönetimin bu üyeler arası yaptığı ayrımcılığı ve ötekileştirici tutumunu Beyaz Liste’den aday İZENERJİ işçileri yaptıkları açıklamayla ifşa etti.

11-14 Şubat arasında birimlerimizde gerçekleşecek delege seçimlerinin demokratik zeminde ve eşit koşullarda gerçekleştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Ancak bugün yaşanan olay seçimlerin böyle geçmeyeceğini ortaya çıkarmıştır.

Bugün Genel-İş telefonundan ve 2 no’lu şube facebook hesabından, İZENERJİ işçilerine kırmızı listenin desteklenmesi yönünde açık çağrı yapılmıştır. Genel-İş Genel Merkezi’nin şubemizdeki seçimlerle ilgili açıktan ya da örtülü bir destek çağrısı yaptığını görmekteyiz.

Genel-İş Genel Merkezi’ni seçimlerle ilgili tarafsızlığa davet ediyoruz. Sendikanın olanaklarından eğer faydalanılacak ise eşit koşullarda seçime kim katılıyorsa faydalanması gerektiğini düşünüyoruz. Diğer türlü yapılanlar işçinin iradesine Genel-İş Genel Merkez’i üzerinden güç devşirilerek ipotek koyma anlamına gelir.

Genel-İş Genel Merkezi’ne çağrımız şudur:

Bu tutumunuz üye işçileri ayrıştırıyor, ötekileştiriyor ve sendikaya olan güveni sarsıyor. Dolayısıyla 2 no’lu şube üyesi işçilerin birlik ve beraberliği için genel merkezin ve şubemizin olanaklarının sadece kırmızı listenin kazanması için seferber edilmesini engelleyin. Genel-İş 2 no’lu şube facebook hesabı KIRMIZI LİSTE sahiplerine değil İZENERJİ işçilerine aittir. Genel-İş 2 no’lu şube yöneticilerine çağrımız derhal bu yanlıştan dönülmesi ve yapılan paylaşımın kaldırılmasıdır.

Bizler İZENERJİ işçileri olarak her şeyi görüyor, duyuyor ve biliyoruz. Çıktığımız bu yolda her şeye rağmen kazanan beyaz liste olacak. Kazanan İZENERJİ işçileri olacak.

Genel-İş Genel Merkezi’nin üyelere seçimde DESTEKLEMEME çağrısında bulunduğu, Beyaz Liste’den aday  İZENERJİ işçilerinin önüne koydukları hedefler ve mücadele başlıkları ise şöyle:

 

Share.

Comments are closed.