gününde

Cam işçisini yalnız bırakan Kristal-İş Genel Başkanı son model arabalardan vazgeçemiyor

0

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında, Lüleburgaz’daki Paşabahçe fabrikasında yapılan kıyımda üyesi olan işçileri patron karşısında yalnız bırakmasıyla tanıdığımız Kristal-İş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş, yeni aldığı son model arabasıyla bugün tekrar gündeme geldi. 

Lüleburgaz’daki Şişecam’a bağlı Paşabahçe cam fabrikasında patron fırın kapatma bahanesiyle işçi kıyımı yapmış, 91 işçiyi işten çıkarmıştı. İşçilerin işten çıkarıldıkları yetmediği gibi üyesi oldukları Kristal-İş Sendikası da işten çıkarılanların sendikaya muhalif olduğunu iddia ederek duruma sessiz kalmıştı.

 

Cam işçilerinin büyük bir dayanışmayla sendikasız bir şekilde elde ettikleri kazanım tarihe geçse de Kristal-İş’in işçiyi yalnızlaştırması elbette unutulmadı. Şimdi de Kristal-İş Genel Başkanı Bilan Çetintaş yeni satın aldığı arabasıyla gündeme geldi. Kristal-iş Sendikası Genel Başkanı Bilal Çetintaş altındaki yaklaşık 260 bin liralık Volvo s80 modelindeki aracı beğenmeyip yine yaklaşık 465 bin liralık Audi a6 model araç aldı.

Kristal-İş Sendikası’nın sitesini incelediğimizde Cam Grup’ta işverenle yapılan Toplu Sözleşme’nin en son 2014-2016 döneminde yapıldığı görülüyor. İşçilerin verdiği emek mücadeledesinde onların yanında olmazken ve işçileri patrona karşı yalnız bırakıp sadece olanları izlerken işçilerden aldığı aidatlarla ne yaptıklarını Kristal-İş Genel Başkanı Bilal Çetintaş ve Kristal-İş yönetimine soruyoruz.

 

Share.

Comments are closed.