Bomi direnişçilerine saldırı davası yarın başlıyor

0

Sendikal faaliyet ve örgütlenme yürüttükleri için BOMİ depodan atılan ve günlerce iş yeri önünde direnen işçilere özel güvenlik saldırmış ve akabinde işçilerin haklarında dava açılmıştı. İşçilerin “müşteki sanık” sıfatıyla katılacakları davanın ilk duruşması yarın Kartal Adliyesi’nde görülecek.

BOMİ patronlarının iş yerinde sendikal örgütlenmeyi kırmak için depo işçisi DGD-SEN genel başkanı Murat Bostancı’yı ve beraberinde üye işçileri işten çıkarması sonucunda  işçiler, iş yeri önünde çadır direnişi başlatma kararı almıştı. Günlerce süren direnişte işçileri yıldırmak ve direnişten vazgeçirmek için polis baskısı, patron tehdidi, özel güvenlik saldırısı gibi birçok durum yaşanmıştı.

Talimatla işçilere saldıran özel güvenlik, direnişçileri darp etmiş ve yalan beyanda bulunarak işçileri karakola şikayet etmişti. Saldırıya uğrayıp darp edilen işçiler de hastaneden aldıkları darp raporlarıyla saldırganlar hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. 28/07/2017 tarihinde açılan davanın ilk duruşması yarın (27/12/2017) saat 14:30’da İstanbul Anadolu 32.Asliye Ceza Mahkemesi’nde olacak.

BOMİ Direnişçileri tüm işçi dostalarını yarın kendilerine destek olmaya Kartal’a çağırıyor.

Share.

Comments are closed.