Ana Sayfa Derlediklerimiz Bağımsız sendika PTT-SEN ilk toplu iş sözleşmesini yaptı

Bağımsız sendika PTT-SEN ilk toplu iş sözleşmesini yaptı

PTT A.Ş bünyesinde çalışan taşeron işçiler tarafından kurulan bağımsız sendika PTT-SEN sarı sendikaların bürokratik mekanizmalarla önüne koyduğu tüm engelleri aşarak ilk toplu iş sözleşmesini imzaladı. Sendikanın yapılan toplu iş sözleşmesine dair sitesinde yayınladığı açıklama şu şekilde;

Nisan 2019’da PTT A.Ş bünyesinde çalışan taşeron işçiler olarak kurduğumuz bağımsız sendikamız PTT-SEN ilk toplu sözleşmesini Marmara Bölgesinde bulunan taşeron firma Berteks’te kazandı. Tüm yönetim kadromuzun işçilerden oluştuğu bağımsız sendikamız PTT-Sen’i kurmamızdan kısa bir süre sonra ülke barajını aşıp ilerleyen süreçte Berteks firmasında ve  diğer bir taşeron şirket olan Erhanlar’da çoğunluğu sağladık. Arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonucu Yüksek Hakem Kuruluna başvuru kararı alan sendikamızın pandemi ile birlikte askıya alınan başvurusu geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.

Bağımsız çizgimizi korumayı ilke edinerek hareket eden sendikamızla diğer sendika ve konfederasyonlarla da mücadele etmek zorunda kalsak da pes etmeden ilkelerimizden taviz vermeden haklarımızı aldık. Tüm işçi kardeşlerimize ve bağımsız sendikalara da güç teşkil edeceğini umuyoruz. Sadece Berteks’in olduğu Çanakkale, Balıkesir, Bilecik, Yalova, Bursa, Kütahya, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Sakarya ve Kocaeli’nde değil tüm Türkiye’deki PTT Taşeron işçilerinin kazanması tüm firmalarla toplu sözleşme imzalayabilmek için bıkmadan yorulmadan mücadelemizi sürdüreceğiz. Bütün arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.

Kaynak:http://pttsen.org.tr/2020/07/16/bagimsiz-sendikamiz-ptt-sen-ilk-toplu-sozlesmesini-kazandi/

İlgili İçerikler

Son Eklenenler