Ana Sayfa Güncel Bağımsız Maden-İş sendikal baskı ve mobbinge karşı Polyak Madencilik'te direniş kararı aldı

Bağımsız Maden-İş sendikal baskı ve mobbinge karşı Polyak Madencilik’te direniş kararı aldı

Bağımsız Maden-İş, Özyeğin Holding/Fiba Enerji’ye bağlı Polyak Madencilik’in Kınık’ta bulunan maden ocağında sendika üyesi işçinin işten atılmasına, baskı ve mobbinge karşı direniş kararı aldı.

Polyak Madencilik önünde yapılan açıklamada Bağımsız Maden-İş Genel Başkanı Gökay Çakır, eyleme başlamak zorunda kaldıklarını, Polyak yönetiminin Bağımsız Maden-İş’in eylem yapamayacağını düşündüğünü, istedikleri gibi işçi atabileceklerini zannettiklerini ifade ederek, sendika olarak ister üyeleri olsun ister olmasın hakkı gasbedilen her işçinin yanında olacaklarını söyledi.

Sendikadan yapılan açıklamada:

“Bugünden itibaren olmak üzere 5 Aralık Pazartesi gününe kadar Polyak Madencilik önünde sabah vardiyası girişi, gece vardiyası çıkışı, öğlen vardiyası girişi, gündüz çıkış vardiyaları süresince bekleme eylemi yapılacaktır. Bu ilk haftayı kapsayacak görece pasif direniş süresince diyalog yoluyla çözüm aranmaya devam edilecektir.

Bir sonraki hafta 5 Aralık Pazartesi sabahı itibariyle geceli gündüzlü direnişe başlanacak. Direniş eş zamanlı olmak üzere Özyeğin Holding, Fiba Enerji, Özyeğin Üniversitesi, Özyeğinlerin vakıf binaları ve ikametleri önüne taşınacak haksız hukuksuz işten atma uygulaması sona erinceye kadar fiili meşru her türlü direniş yöntemi hayata geçirilecektir.” denildi.

İlgili İçerikler

Son Eklenenler